Najdôležitejšie miesto na svete


Béreš Imrich PSS Hačko SEROZHOVOR
(red)

Stavebné sporenie pomohlo státisícom občanov Slovenska lepšie bývať. O minulosti, prítomnosti a budúcnosti tohto finančného produktu sa zhovárame s Ing. Imrichom BÉREŠOM, predsedom predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne.

  • Čo podľa vás znamená stavebné sporenie pre Slovákov?

Som presvedčený, že neobyčajne veľa. Vidím to množstvo ľudí, ktorým sme umožnili naplniť ich predstavy o výbornom zhodnotení vkladov a príprave investície do svojho prvého či lepšieho bývania.

Vnímam tiež príbehy ľudí, ktorí by si inak pre svoje nízke príjmy nedokázali zabezpečiť vlastnú strechu nad hlavou. A keďže Slováci, vďakabohu, dokážu sporiť, čoraz viac ich prijíma stavebné sporenie za súčasť svojho života.

  • Váš finančný produkt má v názve sporenie. Je aktuálne aj v čase krízy?

Áno, občania Slovenska sú ochotní a schopní sporiť. Dokonca aj v čase krízy. Napokon stavebné sporenie sa v Európe etablovalo pred takmer storočím práve počas svetovej hospodárskej krízy, aby umožnilo bývať aj ľuďom s nižšími príjmami.

  • Prečo je stavebné sporenie úspešné na Slovensku?

Ide o mimoriadne stabilný a výhodný sporiaci produkt, ktorý je ako jediný skombinovaný so zákonným nárokom na stavebný úver s nízkym a počas celej lehoty splácania nemenným úrokom. Nesmieme zabudnúť ani na naozaj silnú túžbu slovenských občanov po vlastnom bývaní. Vážnym motívom je aj zanedbanosť bytových domov, ktorá spôsobuje vysoké náklady na platby za energie.

  • Čo vidíte, keď sa pozriete do budúcnosti?

Začnem súčasnosťou. Ocenením našej práce je 3. miesto v ankete Banka roka. A do budúcnosti chceme pokračovať v tom, čo sme pred 20 rokmi začali. Cestu k nám si našli viac ako dva milióny ľudí. Mnohým z nich sme umožnili bývať, resp. pomohli bývať lepšie. A množstvo občanov na túto pomoc ešte stále čaká. Upravujeme preto podmienky stavebného sporenia, aby bolo ešte prístupnejšie a atraktívnejšie. Uberáme sa cestou znižovania poplatkov a rozširovania poskytovaných služieb. Naposledy o sprostredkovanie poistenia nehnuteľnosti a domácnosti, ako aj kapitálového životného poistenia.

Prvá stavebná sporiteľňa naozaj tvrdo pracuje na tom, aby sa stala bankou, ktorá plní sny.

My sa o to nielenže snažíme, ale my takou bankou už sme. Spolu s bývaním si človek kupuje miesto, kde budú s ním bývať jeho najbližší a kde prežije najradostnejšie okamihy života. Skrátka, najdôležitejšie miesto na svete...

R-2012052Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.