Nie! strate zvrchovanosti


VYHLÁSENIE

Kuvičie hlasy o neúspechu štátnosti sa nenaplnili

So začiatkom tohto roka, 1. januára 2013 uplynulo 20 rokov od obnovenia slovenskej štátnosti vznikom druhej Slovenskej republiky. Slovenský národ svoj historický cieľ splnil, konštatuje sa v aktuálnom vyhlásení Panslovanskej únie, ktoré poskytla našej redakcii.

Ďalej sa v ňom hovorí, že rozhodujúca časť predstaviteľov národa, pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo našich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o naše národné bytie a o vlastnú štátnosť, v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy, vychádzajúc z prirodzeného práva národov na sebaurčenie, dokázala využiť priaznivý stav vtedajších medzinárodných vzťahov a vtedajšej vnútropolitickej situácie a presadila obnovenie slovenskej štátnosti.

  • SME ÚSPEŠNÍ

Nenaplnili sa kuvičie hlasy o tom, že nás Európa neprijme, ani že Slovensko nie je schopné samostatnej ekonomickej existencie. Slovensko žije, je medzinárodne uznaným štátom a zaznamenáva všeobecne cenené úspechy na športovom či kultúrnom poli. Napriek všetkým ťažkostiam či chybám a omylom svojich lídrov patrí Slovensko medzi úspešné a ekonomického rozvoja schopné európske štáty. Národ, ktorý má svoj vlastný štát, má šancu a je schopný vyvíjať sa a prežiť aj ťažké historické obdobia. Národ, ktorý vlastný štát nemá, je odsúdený na zánik. Zveľaďujme a chráňme preto svoj štát a nedovoľme oportunistickým konjunkturalistom, aby pre svoj osobný či skupinový prospech obetovali slovenskú štátnosť cudzím záujmom. Slovensko je kolískou slovanstva a podľa vyjadrenia Svätého Otca Jána Pavla II. má v 21. storočí zohrať v Európe dôležitú úlohu. Nedopusťme preto, aby naša vlasť zmizla z mapy sveta.

  • SLOVENSKÉ NIE

Buďme pripravení a keď sa (následkom eurointegračného šialenstva smerujúceho k likvidácii národných štátov) na program dňa dostane rozhodovanie o tom, či sa máme zrieknuť zvyškov slovenskej zvrchovanosti, tak povedzme rozhodné a zrozumiteľné NIE!

Medzititulky SNN

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.