Svet má novú hlavu katolíckej cirkvi


pápež František štvorecNovým pápežom sa stal argentínsky kardinál Jorge Mario Bergolio

Pripravil: mrs - Zdroj: webnoviny.sk - Ilustrácia: Ľubomír KOTRHA

 

Novým pápežom sa stal argentínsky kardinál Jorge Mario Bergolio. Prijal meno František. Jeho zvolenie bolo istým prekvapením. napriek tomu, že počas voľby posledného pápeža Benedikta XVI. patril medzi horúcich kandidátov, pri tejto voľbe sa jeho meno neskloňovalo. Prekvapením je aj prijatie mena František - prvý krát v histórii pápežov. Je signálom pokory a neholdovania majetkom a prepichu - presne podľa života sv. Františka z Assissi, ktorý založil rád Františkánov. Nový pápežo toto meno prijal napriek tomu, že je členom jezuitskej rehole.

pápež FrantišekPodľa najnoviších informácií, je nový pápež veľmi skromný človek. Odmietol drahú limunízu pripravenú pre kardinálov a po návšteve hotela sa recepčnej opýtal, koľko má zaplatiť za izbu.Aj tieto jeho charakterové vlastnosti sú znamením na prerob cirkevnej svetskej moci a jej príklon k pokore, chudobe a ľudskosti.

Napokon, aj prosba veriacich, aby sa najskôr k Bohu pomodlili za nového pápeža a až následne požehnanie hneď po voľbe - bolo jasným dôkazom, aký postoj má tento duchovný k ľuďom a človečenstvu vôbec.

Viac informácii preberáme zo spravodajského portálu WEBNOVINY.SK. Čítajte: http://www.webnoviny.sk/svet/papez-frantisek/645121-clanok.html?from=naj_nahlavnej_24hod.

 

 

 

 

 

Aktuálna ilustrácia Ľ. Kotrhu

františek 1-veľký kotrhaPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.