Opitý muž nevládať kráčať Tatrami, ustlal si pri turistickom chodníku

Na snímke pohľad na zasnežený vrchol Lomnického štítu vo Vysokých Tatrách z Veľkej Lomnice 24. septembra 2014. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Vysoké Tatry 4. októbra (TASR) – Záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) z Oblastného strediska Vysoké Tatry zamestnal v piatok (3. 10.) večer výjazd k mužovi pod vplyvom alkoholu.

Ako informuje oficiálna stránka HZS, vo večerných hodinách turisti z Českej republiky oznámili záchranárom, že v Bielovodskej doline našli pri modro značenom turistickom chodníku ležať dezorientovanú osobu. Na základe oznámenia odišli do oblasti záchranári HZS spoločne s príslušníkmi Policajného zboru SR zo Ždiaru. Po objasnení skutočností sa zistilo, že išlo o 41-ročného muža slovenskej národnosti, ktorý po značnom požití alkoholu nevládal pokračovať v ceste. Záchranári HZS ho terénnym vozidlom transportovali do obce Ždiar, kde muža odovzdali privolanej posádke Rýchlej zdravotnej pomoci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.