HOSPODÁRSKE NOVINY: Brusel nám hrozí žalobou

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 29. októbra (TASR) - "Brusel nám hrozí žalobou", tvrdí denník HOSPODÁRSKE NOVINY. Rok 2009 - štát vypisuje súťaž na modernizáciu železničnej trate pri Trenčíne. Rok 2014 - za tú istú súťaž hrozí Slovensku žaloba priamo z Európskej komisie. Sťažoval sa gigant Skanska.

Nepáčil sa mu priebeh tendra - aj napriek tomu, že ponúkol na opravu trate najnižšiu cenu, viac ako 200 miliónov, štát ho zo súťaže vylúčil. Dnes máme na sťažnosť firmy Skanska odpoveď - formálnu výzvu. "Otvára sa konanie vo veci porušenia právnych predpisov", potvrdila hovorkyňa Zastúpenia Európskej komisie v SR Ingrid Ludvíková. Slovensko sa tak bude musieť obhájiť.

Ak neuspejeme hrozí nám nielen pokuta vo výške najmenej 896-tisíc eur, ale aj prepadnutie eurofondov vo výške 200 miliónov eur. "Veríme, že Slovensko svojimi argumentmi EK presvedčí a trať nám preplatí", povedal hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa. Téme sa venuje denník na úvodnej strane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.