Starostov, primátorov a poslancov si bude voliť 2923 obcí

Ilustračné foto Foto: TASR/Erik Mader

Bratislava 30. októbra (TASR) - Komunálne voľby sa budú konať v 2923 slovenských obciach vrátane mestských častí Bratislavy a Košíc. Vyhlásené pritom boli v 2926 obciach. V niektorých obciach však neboli kandidáti, preto sa tam voľby napokon neuskutočnia. TASR to potvrdil hovorca Štatistického úradu (ŠÚ) SR Marián Jánošík.

V obciach Ižipovce, Ondavka a Harakovce sa voľby neuskutočnia, pretože tam neboli podané kandidačné listiny pre voľby poslancov zastupiteľstva a starostu obce. V ďalších dvoch obciach, v Dolnom Dubovom a v Zálesí, sa uskutoční len čiastočné hlasovanie. Ani v nich si ľudia nezvolia starostov, ale o poslancoch rozhodovať majú. Vyplýva to zo štatistík ŠÚ SR.

Voľby sa na Slovensku uskutočnia 15. novembra. Voliť budeme môcť v 5989 volebných okrskoch. Kandidáti už vstúpili do oficiálnej predvolebnej kampane, ktorá sa skončí 48-hodín pred voľbami. Vtedy začne platiť volebné moratórium.

Právo voliť majú na Slovensku viac ako štyri milióny ľudí. Hlasovať môžu aj cudzinci, nielen Slováci. Podmienkou je plnoletosť a trvalý pobyt v danej obci. Voliť môžeme len v mieste trvalého pobytu.

V komunálnych voľbách si na štyri roky volíme starostov, primátorov a poslancov do miestnych zastupiteľstiev. V prípade, že starosta či primátor nebudú zvolení, do dvoch týždňov sa uskutočnia nové voľby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.