Ľ. ÁBEL: Polícia už dostala podnet na údajné kupovanie hlasov

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 15. novembra (TASR) - Polícia aj počas dnešného dňa dostala podnet, ktorý upozorňuje na údajné kupovanie hlasov.

Informoval o tom viceprezident Policajného zboru SR Ľubomír Ábel s tým, že podrobnosti k prípadu nemôže zverejniť.

"Protikorupčná jednotka v danom regióne je vonku a dokumentuje takýto prípad," uviedol dnes pre médiá.

Podľa Ábela polícia dostala viacero podnetov v súvislosti s volebnou korupciou aj pred samotnou kampaňou. "V podstate sa to už v niektorých regiónoch stáva opakovaným javom," dodal Ábel. Pripomenul, že v jednom prípade padol aj rozsudok súdu, pričom i v súčasnosti prebieha viacero trestných konaní.

Aktuálnu bezpečnostnú situáciu v súvislosti s voľbami hodnotí ako stabilizovanú. "Obdržali sme doteraz vyše 200 podnetov rôzneho charakteru. Medzi nimi sú či už trestné oznámenia, prípadne oznámenia pre podozrenie z možného priestupku, alebo iné podnety, ktoré nesúvisia s priestupkami alebo trestnými činmi," dodal Ábel.

Počas dnešného dňa bude v teréne aj viac policajtov, ktorí budú dohliadať napríklad na ochranu volebných komisií či štatistického úradu. "V dnešný deň je posilnený výkon služby o 5000 policajtov, čiže dohromady máme na Slovensku v priamom výkone služby s tým bežným výkonom vyše 7200 policajtov," informoval Ábel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.