Na ministerstve práce sa začali vianočné trhy

Na pôde Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR ) na Špitálskej ulici v Bartislave sa v pondelok 24. novembra 2014 začali vianočné trhy. Tradícia podujatia siaha do roku 2009. Návštevníci si môžu vybrať ručne vyrobené adventné vence a iné vianočné ozdoby, šperky, predmety z keramiky, voňavé sviečky, pohľadnice či domáce pochutiny zhotovené v 22 chránených dielňach na celom Slovensku. Trhy potrvajú do 28. novembra na prízemí strednej budovy MPSVR SR Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 25. novembra (TASR) - Vianočné trhy chránených dielní môže počas celého tohto týždňa navštíviť verejnosť na pôde ministerstva práce na Špitálskej ulici. Novinkou tohtoročných dielní je maľovanie enkustickou žehličkou – maľovanie voskom.

Pestrý mikulášsky tovar, ktorý vyrobili chránené dielne z celého Slovenska, dopĺňajú aj vianočné ozdoby, vonné sviečky, pohľadnice, šperky, kabelky rôznych materiálov, sviatočné obrusy a dokonca aj bio cesnak a zdravé oleje. "Aj tento rok sa počas vianočných trhov predáva vianočný nealkoholický punč podávaný s pravým medovníkom, výrobky pripravili zamestnanci implementačnej agentúry. Výťažok z predaja bude venovaný krízovému stredisku Spoločenstva svätej rodiny zo Slovenskej Ľupče," uviedla riaditeľka odboru pre komunikáciu a styk s verejnosťou ministerstva práce Alexandra Záni.

Sviatočnú atmosféru dotvára aj vianočná výzdobu a prebiehajúca predajná výstava diel významného slovenského výtvarníka Rudolfa Filu.

Fotogaléria

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.