POLÍVKA: Hodinový manžel je dobrá komédia v tradíciách českého humoru

Bolek Polívka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 26. decembra (TASR) - Do slovenských i českých kín vstúpila vo štvrtok 25. decembra komédia Hodinový manžel, ktorá má divákov "zaručene vyliečiť z vianočného stresu". Vo filmovom debute divadelného režiséra a scenáristu Tomáša Svobodu si zahrali české a slovenské osobnosti ako David Novotný, Eva Holubová, Zuzana Norisová, David Matásek, Lukáš Latinák, Jitka Čvančarová, Andrej Hryc a Boleslav Polívka. "Je to dobrá komédia v tradíciách dobrého českého humoru, s dobrými hercami. Je to úsmevné a ľudia sa smejú, ale zároveň je to nežné a sem tam dojemné," zhodnotil pre TASR novinku plnú gagov a nepravdepodobných situácií Boleslav Polívka.

Obľúbený český herec, mím, dramatik a scenárista prežíva Vianoce podľa vlastných slov ako všetci ostatní, na Štefana sviatkuje podobne ako väčšina Slovákov. "Na Morave je to rovnaké, navštevujeme sa a tak rôzne. Ja to mám dobré, prídu dcéry a stretneme sa v Olšanoch. Tento rok sa spriatelili Chantal (Poullain, Polívkova exmanželka - pozn. TASR) s Marcelkou (súčasná partnerka), tak to bude o to pikantnejšie," prezradil Bolek, ktorý rád rozdáva darčeky, ale tiež ich rád dostáva. Medzi jeho obľúbené potešenia, ktoré prijíma pri príležitosti rôznych sviatkov, patria obrazy a sochy. "Raz som dostal od Marcelky jazdecký pomník takmer v životnej veľkosti. Mám rád veci, ktoré sú trvalé a nie sú len ozdobou domu. Aby to bolo prítomné a nechávalo sa to obdivovať a malo to svoj život, hovorí sa, že obraz má svoj život, to sú podľa mňa darčeky," doplnil jeden zo štvorice "hodinových manželov", protagonistov debutového filmu režiséra Tomáša Svobodu. "Študoval v Brne na JAMU réžiu u môjho priateľa a kolegu Petra Scherhaufera, tak to už máme k sebe automaticky blízko. Potom sme spolu robili jednu peknú vec - prepadnutie banky dvoma klaunmi, tých klaunov sme hrali s Arnoštom Goldflamom, potom pripravoval Hodinového manžela. Rád som na to kývol, pretože sa to aj dobre čítalo a vedel som si predstaviť, že by to mohol byť dobrý film, dobrá komédia," poznamenal Polívka k snímke, ktorá divákov zavedie do prostredia malého českého mesta Nymburk neďaleko Prahy. Živorí v ňom partia štyroch plavcov, ktorí krachujú nielen finančne, ale aj vo vzťahoch. Štyria vodnopólisti sa spoliehajú na rozhodujúci zápas, ktorý by ich mohol posunúť do vyššej ligy a pre ich milovaný, ale krachujúci mestský bazén by mohol priniesť potrebné peniaze. Posledný pokus na záchranu však nevyjde, kamaráti sa ocitajú na dne. Dno bazéna je základňou, v ktorej sa stretávajú a snažia sa vymyslieť, ako splatiť dlhy. Záchranu vidia v prevádzkovaní živnosti zvanej "hodinový manžel".

Bolek Polívka sa vo februári po prvý raz vyberie so svojím divácky obľúbeným zábavným televíznym programom Českej televízie manéž na turné po Slovensku. "Zostava, čo tam bude, tam dohromady nikdy nebola. Bude tam Milan Lasica, naša Anička (Polívková - pozn. TASR) a Desmod zo Slovenska a Vrbovskí víťazi. Bude to pekné, teším sa," uzavrel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.