Ani po piatich rokoch nie je vražda expolicajta na súde ukončená

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 29. decembra (TASR) - Ani po piatich rokoch, ktoré uplynuli od vraždy expolicajta Vladimíra K., nie je táto kauza na bratislavských súdoch právoplatne uzavretá.

Za vraždu 36-ročného Vladimíra K. síce odsúdil minulý rok v decembri Okresný súd Bratislava I obžalovaného Mateja H. na 15 rokov odňatia slobody, avšak odvolací súd verdikt tento rok v auguste zrušil.

"Krajský súd v Bratislave 20. augusta 2014 zrušil rozsudok Okresného súdu Bratislava I zo dňa 16. decembra 2013 a vec vrátil súdu prvého stupňa, aby opätovne konal a rozhodol. Dôvodom rozhodnutia senátu odvolacieho súdu boli zistené hmotnoprávne, ako aj procesnoprávne pochybenia súdu prvého stupňa," uviedol dnes pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. O tom, že vec je vrátená naspäť na nižší súd, ako prvý informoval počas sviatkov portál čas.sk. Predseda senátu okresného súdu už vyzval procesné strany na návrhy na doplnenie dokazovania a po ich vyjadreniach vytýči termín hlavného pojednávania.

Expolicajt Vladimír K. († 36) prišiel o život na Vianoce - 25. decembra 2009 v bare v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Potýčka sa odohrala na mužskej toalete. Expolicajt Vladimír podľa znalcov zomrel na následky ťažkých zranení brucha a srdca. Podozrivý Matej H. sa po vražde takmer rok vyhýbal výsluchu na polícii. Tvrdí, že o zatykači nevedel a po vražde náhodne odcestoval do zahraničia. Po návrate prišiel s obhajcom na políciu a tvrdil, že bol v Taliansku a o stíhaní nevedel. Vladimír žil tri roky pred vraždou v austrálskom Melbourne. "Pracoval tam na stavbách a zároveň študoval angličtinu," povedal pre denník Nový Čas jeho kamarát. Na Slovensko prišiel len na pár dní, aby v kruhu rodiny oslávil sviatky. Doma bol len dva dni, keď prišiel o život.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.