Zuzulová po bombastických medzičasoch padla tesne pred cieľom

Slovenská slalomárka Veronika Velez - Zuzulová na trati prvého kola slalomu žien Svetového pohára vo Švédskom Äre 13. decembra 2014. Foto: TASR/AP

Kühtai 29. decembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová nedokončila 1. kolo pondelňajšieho slalomu Svetového pohára v rakúskom stredisku Kühtai. Padla tesne pred cieľom po bombastických medzičasoch, keď so štartovým číslom 14 získala na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú v prvej časti 14 a po dvoch tretinách trate fantastických 39 stotín.

Druhá Slovenka Petra Vlhová sa na štart postavila s číslom 32 a hoci na svahu pôsobila trochu tvrdo, dravým štýlom a bez väčších chýb sa prebojovala na priebežnú 19. pozíciu so stratou 2,56 na najrýchlejšiu. Tento výkon ju predurčoval na postup do tridsiatky 2. kola a atakovanie konkurencie s výhodnejším štartovým číslom.

Pritom slalomová majsterka sveta a olympijská víťazka išla s dvojkou na kombinéze takmer optimálne a k výkonu Shiffrinovej sa priblížili iba slovinská superstar Tina Mazeová (+0,15) a dlhoročná elitná pretekárka medzi hustými bránkami, Češka Šárka Záhrobská (+0,25). Potom však prišla na rad Velez-Zuzulová, skvelé tempo chytila už v pomerne plochom úvode a rytmus úžasnej práce dolnej časti tela nestratila ani v krátkej strmine. V nasledujúcom "vlásočnicovom" kurze náskok ešte zveľadila a opäť dobre zvládla aj prechod z otvorenej pasáže do cieľového spádu. Pár extrémne zatvorených bránok prešla takticky a v tempe mala zvládnuť už iba niekoľko metrov. Do nasledujúcej bránky však vošla príliš priamo, okolo dvojbrány sa snažila zaváhanie vybalansovať, ale dostala sa do záklonu a štyri bránky pred cieľom padla.

Slovenská slalomárka, skúsená skúsená 30-ročná špecialistka na slalom však vo svojej druhej súťaži SP po zranení kolena potvrdila výbornú technickú pripravenosť a návrat do potrebnej fyzickej kondície. Smoliarske zaváhanie ju pripravilo o možnosť bojovať o tretí triumf v SP a druhý v špeciálnom slalome, ktorý slávila takto pred dvoma rokmi v rakúskom Semmeringu, kde vtedy 17-ročná Vlhová senzačným 11. miestom slávila svoj zatiaľ jediný úspech v prestížnom seriáli. Pre slovenské lyžovanie triumfálny Semmering z medzisviatkov roku 2012 mal byť pôvodne aj dejiskom pondelňajšieho slalomu, ale pre zlé snehové podmienky ho presunuli do Tirolska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.