Ruský Najvyšší súd zaradil Islamský štát na zoznam teroristov

Bojovníci hnutia Islamský štát v Iraku a Levante (ISIL) popravujú zastrelením zajatých irackých vojakov na základni v irackom Tikríte 14. júna 2014. Irackí vzbúrenci popravili tento mesiac najmenej 160 zajatcov. Foto: TASR/AP

Moskva 29. decembra (TASR) - Najvyšší súd Ruskej federácie označil dnes Islamský štát a Front an-Nusra za teroristické organizácie a zakázal ich aktivity na území Ruska. Vyhovel tak žiadosti ruskej generálnej prokuratúry.

Súd prečítal iba uznesenie rozhodnutia. Pojednávanie sa konalo za zatvorenými dvermi, keďže spisy obsahujú dokumenty klasifikované ako tajné, uviedla agentúra TASS.

Po tom, čo rozhodnutie vstúpi do platnosti, skupiny Islamský štát a Front an-Nusra budú na zozname organizácií, účasť v ktorých bude považovaná za trestný čin.

Islamský štát obsadil rozsiahle územné pásma v Iraku a Sýrii a chce vytvoriť celosvetový kalifát. Front an-Nusra operuje v Sýrii a Libanone a je považovaný za odnož teroristickej siete al-Káida.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.