Ceny ropy pokračujú v poklese, cena WTI klesá pod 53,30 USD/barel

Foto: TASR/AP

Singapur 30. decembra (TASR) - Ceny ropy klesli štvrtý deň po sebe, keď sa trhy začali obávať, že zásoby suroviny v USA sa stále držia na najvyššej úrovni od júna. To by znamenalo, že nadbytok komodity na svetových trhoch bude ešte nejaký čas pretrvávať. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Trhy očakávajú, že ropné zásoby v Spojených štátoch, ktoré sú najväčším spotrebiteľom ropy na svete, sa aj v minulom týždni udržali na úrovni 387,2 milióna barelov (1 barel = 159 litrov). Údaje o stave ropných zásob zverejní americká vláda v stredu 31. decembra.

"Problém presýtenia trhu nebude možné vyriešiť v dohľadnom čase,"
povedal Hong Sung Ki, komoditný analytik zo spoločnosti Samsung Futures v Soule. Ako dodal, ceny ropy najviac ovplyvňuje trvanie členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) na ponechaní svojej ťažby na pôvodnej úrovni.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou vo februári poklesla v rámci elektronického obchodovania na burze v New Yorku o 41 centov na 53,20 USD (43,62 eura) za barel. O 13.46 h singapurského času dosiahla 53,27 USD/barel. Na záver pondelkového obchodovania sa znížila cena WTI o 1,12 USD na 53,61 USD/barel, čo bola najnižšia hodnota uzávierky od mája 2009.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent poklesla o 38 centov na 57,50 USD za barel. Na záver pondelkového obchodovania sa znížila až o 1,57 USD a obchodovanie uzatvorila na úrovni 57,88 USD/barel.

(1 EUR = 1,2197 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.