Za 48 hodín zahynulo v Afganistane pri rôznych výbuchoch osem vojakov

Slávnostné otvorenie vlajky operácie Resolute support (Rozhodná podpora), ktorá v Afganistane od 1. januára 2015 nahradí 13 rokov trvajúcu misiu NATO, nedeľa 28. decembra 2014. Foto: TASR/AP

Kábul 30. decembra (TASR) - Najmenej osem vojakov zahynulo v priebehu ostatných 48 hodín v Afganistane pri rozličných výbuchoch. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie afganského ministerstva obrany.

Podľa hovorcu rezortu obrany k explóziám došlo v rôznych častiach Afganistanu. Ďalšie informácie o týchto incidentoch ministerstvo neuviedlo.

K nárastu počtu obetí v radoch afganských ozbrojených síl dochádza po tom, ako Severoatlantická aliancia v nedeľu oficiálne ukončila svoju 13 rokov trvajúcu misiu v Afganistane a zodpovednosť za bezpečnosť v štáte prevzali afganské silové zložky.

Medzinárodné sily na podporu bezpečnosti (ISAF) v Afganistane, ktoré od roku 2003 spadali pod velenie NATO, nahradí od 1. januára nová operácia Resolute Support (Rozhodná podpora). Tá je zameraná na ďalší výcvik 350.000 afganských vojakov a policajtov.

V Afganistane zostane okolo 12.000 zahraničných vojakov, ktorí ich budú mať za úlohu ďalej cvičiť a školiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.