Tropická búrka Jangmi si vyžiadala už vyše 50 obetí

Tropická búrka Jangmi vyčíňala na Filipínach. Foto: TASR/AP

Manila 31. decembra (TASR) - Najmenej 53 ľudí zahynulo na Filipínach v dôsledku zosuvov pôdy, povodní a rôznych nehôd spôsobených tropickou búrkou Jangmi. Z domovov utieklo viac než 80.000 obyvateľov. Oznámila to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

O udalosti sme informovali TU.

Búrka Jangmi, sprevádzaná silným dažďom a vetrom udrela na Filipíny v nedeľu. Celkovo postihla 12 provincii v južnej, východnej a centrálnej časti súostrovia.

Devätnásť ľudí prišlo o život v horskej oblasti neďaleko mesta Catbalogan v provincii Samar, 525 kilometrov južne od Manily, kde masa rozmočenej pôdy zasypala šesť domov a dve dodávky.

Dvanásť osôb zahynulo pri prívalovej povodni v meste Rondo v provincii Cebu.

Búrka Jangmi sa bude až do piatka presúvať ponad Filipíny, ale už zoslabla na tropickú depresiu. Jej medzinárodné označenie, Jangmi, je anglickým prepisom kórejského slova čangmi, čo znamená "ruža".

Supertajfún Haiyan, ktorý zasiahol Filipíny vlani v novembri, si vyžiadal najmenej 7300 mŕtvych. O strechu nad hlavou pripravil štyri milióny ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.