Košice majú prvé dieťatko, je to Sintia Džobáková z Košických Olšian

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Košice 1. januára (TASR) – Prvým bábätkom, ktoré v roku 2015 prišlo na svet v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach, je Sintia Džobáková z obce Košické Olšany v okrese Košice – okolie.

Ako TASR informovala hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová, Sintia prišla na svet o 1.15 h má 50 centimetrov a hmotnosť 3230 gramov. "Narodila sa 21-ročnej Monike z Košických Olšian, pre ktorú je to jej druhé dieťa," povedala Šustová.

Dodala tiež, že v UNLP sa doposiaľ v tomto roku nenarodil žiadny Košičan. Podľa primárky novorodeneckého oddelenia Nemocnice Košice – Šaca Slávky Virágovej sa detičkám akosi nechce na svet ani tam. "Je to nezvyčajná situácia," zhodnotila.

Traumatológovia v Košiciach počas noci ošetrili vyše 30 zranených, pričom podľa Šustovej väčšina z nich bola pod vplyvom alkoholu. "V dvoch prípadoch išlo o poranenia prstov v dôsledku nesprávnej manipulácie s pyrotechnikou. Jeden pacient utrpel tržné rany, druhý vyviazol so zlomeninou prsta - obaja boli ambulantne ošetrení," uzavrela Šustová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.