Vodiči by si na niektorých cestách mali dať pozor na zľadovatený sneh

Ilustračné foto Foto: TASR/Jozef Ďurník

Zvolen 1. januára (TASR) - Na zľadovatený sneh do hrúbky tri centimetre upozorňujú dispečeri zo Slovenskej správy ciest (SSC) na niektorých úsekoch ciest najmä na strednom a východnom Slovensku. Z dôvodu nízkych teplôt sa na mokrých alebo vlhkých vozovkách môže vytvárať aj poľadovica.

Zľadovatený sneh je miestami na cestách II/537 Podbanské - Tatranská Polianka, II/545 Zborov - Becherov, II/591 Červeňany - Slovenské Kľačany, II/527 Veľký Krtíš - Dačov Lom, II/578 Skalka - Kremnica, II/512 Píla - Žarnovica, II/524 odb.Majere - Banská Štiavnica, III/065018 Hodruša, Hámre - Žarnovica. Tiež na cestách III. tried v obvode Lenartov, Banská Štiavnica, Bardejov, Nová Baňa, Slovenské Kľačany, Veľký Krtíš, Zemianska Olča a Čebovce. Úsek cesty I/64 Nitrianske Pravno - Fačkovské sedlo a horský priechod Šútovce je uzatvorený pre vozidlá dlhšie ako 10 m a horský priechod Zbojská pre dopravu nad 3,5 t.

Ako sa ďalej píše na stránke SSC, všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý, miestami vlhký. Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy.

Horské priechody sú tak isto zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý alebo vlhký. Miestami vrstva utlačeného alebo kašovitého snehu do dvoch cm sa nachádza na HP Huty, Vernár, Podspády, Vrchslatina, Donovaly, Pezinská Baba, Herlianske Sedlo a miestami zľadovatený sneh do dvoch cm sa vyskytuje na povrchu vozovky HP Cukmantel a Veľké Pole.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.