P. Pellegrini želá Národnej rade SR rozumné a múdre rozhodnutia

Predseda NR SR Peter Pellegrini. Foto: TASR/AP

Bratislava 1. januára (TASR) - Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini želá parlamentu do nového roka, aby sa mu darilo, aby prijímal rozumné a múdre rozhodnutia v prospech ľudí a aby si zachovával svoju dôstojnosť.

Do pléna by chcel vrátiť takú politickú kultúru, ktorá počíta so stretom názorov, ale nie s nadávkami a osobnými útokmi. Uvedomuje si, že na to asi nebude stačiť len jeho zmierlivé vystupovanie. "To, samozrejme, nebude stačiť. Je pravda, že tu sa mnohí už tak dourážali, že tá kultúra prejavu niektorých poslancov je iná, ako keď som bol poslancom v rokoch 2006 až 2010," zhodnotil Pellegrini.

Šéf parlamentu by bol rád, keby poslanci rešpektovali rokovací poriadok a aby si všetci vychádzali v dobrých veciach v ústrety. Riešiť podľa neho treba aj rokovací poriadok či kódex poslanca. Pellegrini tiež avizoval, že urobí všetko pre to, aby sa už neopakoval prípad s vyraďovaním opozičných návrhov z rokovania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.