Najväčším úspechom hydinárov bola Značka kvality SK pre 63 výrobkov

Archívne foto slovenskej hydinárskej spoločnosti. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 2. januára (TASR) - Najväčším úspechom slovenských hydinárov bolo v roku 2014 udelenie Značky kvality SK pre 63 hydinových výrobkov. "To predstavuje záruku kvality a slovenského pôvodu výrobkov našich hydinárov," uviedol pre TASR riaditeľ Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) Daniel Molnár.

"Najviac výrobkov so Značkou kvality SK je práve v hydinárskom priemysle. Značka kvality SK predstavuje garanciu najvyššej kvality poľnohospodárskeho a potravinárskeho výrobku a spotrebiteľa informuje, že každý výrobok s týmto logom splnil požiadavky ustanovené zásadami na posudzovanie a udeľovanie značky," spresnil.

Značka podľa neho zároveň garantuje, že výrobca dodržiava deklarovaný technologický postup a vyššie parametre kvality, čím tieto výrobky jednoznačne odlišuje od podobných produktov na trhu. "To je dôkazom, že výrobky našich spracovateľov hydiny sú vysokokvalitné a s vysokou nutričnou hodnotou," podčiarkol.

Ďalším úspechom uplynulého roku je podľa Molnára skutočnosť, že žiadna potravinová aféra v Európe nebola spojená so slovenským hydinovým výrobkom. "To je taktiež potvrdením vysokej kvality našich výrobkov a dôkazom účinnej kontroly chovu hydiny a výroby potravín na Slovensku prostredníctvom veterinárnych kontrol, stáleho veterinárneho dozoru a potravinového dozoru," dodal šéf ÚHS.

Únia hydinárov Slovenska je stavovská dobrovoľná a nepolitická organizácia združujúca slovenských liaharov, chovateľov a spracovateľov hydiny i producentov slepačích vajec. Vznikla v roku 1996 a v súčasnosti má 27 členov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.