Continental dosiahol vlani rast napriek ťažkostiam automobiliek

Nápis spoločnosti Continental na dverách novootvoreného technologického centra spoločnosti Continental AG, 4. novembra 2014 v Púchove. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Hannover 12. januára (TASR) - Nemecký koncern Continental, subdodávateľ automobiliek, dosiahol vlani medziročne lepšie výsledky napriek ťažkostiam s predajom motorových vozidiel na európskom trhu. Informuje o tom DPA.

Vedenie koncernu dnes zverejnilo niektoré údaje o minuloročnom hospodárení firmy. Jej tržby vlani dosiahli 34,5 miliardy eur a boli o 1,2 miliardy vyššie než v roku 2013. O 100 miliónov eur vzrástol aj prevádzkový zisk, ktorý stúpol o 3,8 miliardy eur. Rentabilita výroby prekročila vyše 11-% mieru a na dvojcifernej úrovni by mala zostať aj v novom roku.

Tento výsledok dosiahol Continental napriek slabému prírastku predaja osobných áut na starom kontinente, poklesu ruského a latinskoamerického automobilového trhu.

Hannoverský koncern ráta s rastom svojej produkcie aj v tomto roku. Predseda správnej rady Elmar Degenhart odhaduje, že predaj osobných áut na svete v ňom bude mierne rásť. Tržby koncernu by mali stúpnuť o 5 % a prekročiť 36 miliárd eur.

Continentalu sa darí predovšetkým preto, že automobilkám dodáva technicky hodnotné prístroje, ktoré zvyšujú úroveň a modernizujú vybavenie nových vozidiel. Vlani mu pomohla znížiť výrobné náklady výhodná cena prírodného kaučuku, ktorý sa používa na výrobu pneumatík. Zlacnenie kaučuku nahradilo pokles predpokladaných príjmov za predaj komponentov do elektromobilov. Tento sektor automobilového priemyslu zaostáva za predpokladanými výsledkami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.