Jemenská armáda strieľala na húsijskú hliadku, rozmiestnila tanky

Aktuálna situácia v Jemene, 19. januára 2015 Foto: TASR/AP

Saná 19. januára (TASR) - V okolí prezidentského paláca v hlavnom meste Saná, kde dnes došlo k ozbrojeným stretom medzi jemenskou armádou a ozbrojencami húsíov, bola počuť delostrelecká paľba. Prezidentská stráž rozmiestnila v okolí paláca na juhu mesta tanky. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na očitých svedkov.

Bezpečnostné sily a húsíovia sa navzájom obvinili z rozpútania stretov, ktoré sú najhoršími bojmi v hlavnom meste od jeho obsadenia milíciami povstalcov z tejto šiitskej sekty vlani v septembri.

Nemenovaný predstaviteľ bezpečnostných síl povedal pre DPA, že boje rozpútalo priblíženie sa húsíjskej hliadky k prezidentskému palácu, čo donútilo gardu strieľať.

Fotogaléria z nepokojov v hlavnom meste Jemena, Saná:

Húsíjský predstaviteľ Alí Kuhum potvrdil, že k boju došlo po tom, ako prezidentská garda začala strieľať na povstaleckú hliadku, a dodal, že príslušníci milície opätovali paľbu v sebaobrane.

Boje sa uskutočnili v reakcii na únos náčelníka štábu jednotiek prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího povstalcami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.