Strelnica v Rusovciach zamestná poslancov, hovoriť o nej bude výbor

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Bratislava 19. januára (TASR) - Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) bude pred členmi Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť referovať o vplyve strelnice v Rusovciach na kvalitu života tamojších obyvateľov. Predseda výboru Jaroslav Baška (Smer-SD) vyhovel žiadosti Ľubomíra Galka (SaS) a tento bod zaradil na utorkové (20.1.) zasadnutie.

Kaliňák tak poslancom sprostredkuje informáciu o vplyve výcvikového priestoru ministerstva vnútra na Vývojovej ulici v Rusovciach na kvalitu života obyvateľov dotknutej lokality a o možnosti zrušenia alebo premiestnenia výcvikového priestoru do inej vhodnej lokality.

Galko tvrdí, že strelnica mala byť už dávno zatvorená. "Napriek prísľubom ministra vnútra a policajného prezidenta Tibora Gašpara sa v Rusovciach stále strieľa a je čas to riešiť. Požiadal som preto o zaradenie osobitného bodu na najbližšie rokovanie výboru, pretože chcem vedieť, čo iné okrem sľubov urobili Kaliňák s Gašparom na riešenie tejto neznesiteľnej situácie," uviedol opozičný poslanec. Podľa jeho slov ľudia, ktorí žijú blízko strelnice, trpia hlukom a zníženou kvalitou života. "Je najvyšší čas im pomôcť," myslí si Galko.

Člen liberálov pripomenul, že obyvatelia dotknutej časti mesta sa na nadmerný hluk sťažujú už niekoľko rokov. "Jediným výsledkom je však sľub, že sa strelnica uzavrie a bude im vyhovené v roku 2013. Dodnes sa tak nestalo," upozornil člen liberálov a poukázal na incident, keď sa náboj dostal už aj do bytu a len zhodou šťastných okolností nikoho nezranil. "Rozumiem tomu, že policajti musia cvičiť. Nemalo by to však byť na úkor kvality života obyvateľov. Existuje mnoho iných možností, pravda, to by kompetentní museli aspoň trochu chcieť. Na výbore požiadam o naozajstné vyriešenie problému," uzavrel podpredseda SaS

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.