Poslanecký klub SaS opäť vznikne na začiatku schôdze parlamentu

Predseda SaS Richard Sulík Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 20. januára (TASR) - Strana SaS bude mať onedlho opäť poslanecký klub. Po dnešnom stretnutí s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim (Smer-SD) to oznámil šéf liberálov Richard Sulík s tým, že oceňuje Pellegriniho konštruktívny prístup.

SaS prišla o klub po tom, ako ju opustilo päť poslancov a ich počet klesol na šesť. Nedávno sa do klubu vrátil odídenec Juraj Droba a pridal sa aj bývalý člen SDKÚ-DS Eugen Jurzyca. Obnovený osemčlenný klub SaS dočasne povedie Martin Poliačik.

Hlasovanie o vzniku poslaneckého klubu liberálov by malo byť hneď v úvode najbližšej schôdze parlamentu, ktorá začne 27. januára. Bez hlasov Smeru-SD, ktorý má väčšinu, by SaS neuspela.

Nezaradení poslanci NR SR Juraj Droba a Eugen Jurzyca oznámili vstup do klubu SaS 9. januára, členmi strany zatiaľ nebudú. Poslanecký klub SaS aktuálne formálne neexistuje, keďže počet jeho členov klesol na šesť, pričom zákonné minimum je osem.

Výhody poslaneckého klubu sú napríklad v tom, že strana dostáva od štátu príspevky na jeho činnosť, má vyčlenené kancelárske priestory v priestoroch NR SR a predseda tohto klubu sa zúčastňuje na poslaneckých grémiách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.