Zlatými glóbusmi ocenený Birdman vstupuje do slovenských kín

Michael Keaton v úlohe Riggana vo filme Birdman Foto: TASR/AP

Bratislava 21. januára (TASR) - Čierna komédia Birdman z dielne mexického režiséra Alejandra Gonzáleza Iňárritu (Amores perros, 21 gramov, Babel, Biutiful) prichádza do slovenských kín. Snímka ocenená dvoma Zlatými glóbusmi (najlepší herec v hlavnej úlohe, najlepší scenár) prináša príbeh herca Riggana Thomsona, ktorý sa v minulosti preslávil filmovou postavou kultového vtáčieho superhrdinu Birdmana, a teraz sa s vypätím síl snaží o svoj divadelný debut na Broadwayi.

Riggan dúfa, že keď uspeje ako režisér a herec nového ambiciózneho predstavenia, oživí svoju upadajúcu kariéru. V mnohých ohľadoch to je riskantný krok. Ale bývalý filmový superhrdina si robí veľké nádeje, že vďaka tomu konečne získa uznanie ako umelec a všetkým, vrátane seba, dokáže, že ešte nie je odpísaný.

Hlavnú úlohu herca vo filme stvárnil Michael Keaton. "Riggan je hlboko ľudský", hovorí o svojom hrdinovi Alejandro Iňárritu. "Predstavoval som si ho ako takého Dona Quijota, humor u neho vychádza z rozdielov medzi jeho úprimnými túžbami a sprostou realitou, ktorá ho obklopuje. V podstate to je príbeh každého z nás." V čiernej komédii, nominovanej na deväť sošiek Oscara, ďalej hrajú Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts.

Birdmana prináša do slovenskej kinodistribúcie Barracuda Movie od štvrtka 22. januára. TASR za spoločnosť informovala Naďa Móricová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.