Pápež pochválil veľké rodiny; predtým prekvapil výrokom o králikoch

Pápež František Foto: TASR/AP

Vatikán 21. januára (TASR) - Pápež František vyzdvihol dnes veľké rodiny. Začiatkom týždňa pritom prekvapil výrokom, že katolíci sa nemusia množiť "ako králiky".

František vyhlásil, že veľké rodiny sú darom a nespôsobujú chudobu v rozvojovom svete - podľa jeho názoru je skutočnou príčinou chudoby nespravodlivý ekonomický systém, ktorý robí z peňazí modlu a stavia ich nad ľudí. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Pápež na dnešnej generálnej audiencii vo Vatikáne spätne hodnotil svoju nedávnu cestu na Srí Lanku a Filipíny. Počas cesty František dôrazne bránil cirkevný zákaz používať antikoncepciu, ale v lietadle pri návrate domov tiež vyhlásil, že katolíci sa nemusia množiť "ako králiky" a mali by uplatňovať "zodpovedné rodičovstvo" pomocou prirodzených spôsobov na kontrolu pôrodnosti, schvaľovaných cirkvou.

Pápež dnes povedal, že mu "poskytlo veľkú útechu a nádej, keď videl tak mnoho veľkých rodín, ktoré vítajú deti ako pravý Boží dar".

František dodal, že tvrdenia, že veľké rodiny zapríčiňujú chudobu, sú "príliš zjednodušujúce".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.