Firma eBay zruší 2400 pracovných miest

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

New York 22. januára (TASR) - Najväčší svetový internetový aukčný dom - americká spoločnosť eBay oznámila, že v 1. kvartáli tohto roka zruší 2400 pracovných miest. Informoval o tom internetový portál BBC.

Prepustenie zhruba 7 % zamestnancov súvisí s avizovaným plánom na oddelenie divízie platobných služieb PayPal, z ktorej vznikne samostatná firma. Firma predstavila svoj plán na oddelenie PayPal ešte vlani a chcela by ho uskutočniť v druhej polovici tohto roka. Chce sa totiž sústrediť na svoje podniky a zabezpečiť, aby boli konkurencieschopné. Prepúšťanie sa dotkne zamestnancov spoločností eBay Marketplaces, PayPal a divízie Enterprise.

Okrem toho sa eBay dohodla s investorom Carlom Icahnom, že po oddelení PayPal umožní investorom, aby mali väčšie slovo pri rozhodovaní v samostatnej firme PayPal. Spoločnosť tiež oznámila, že zvažuje predaj alebo prvotnú verejnú ponuku akcií divízie Enterprise.

Na záver spoločnosť zverejnila svoj odhad príjmov za 1. kvartál 2015. Očakáva zisk na akciu v rozmedzí 68 až 71 centov a tržby v rozsahu 4,35 - 4,45 miliardy USD. V 4. kvartáli 2014 dosiahla zisk 936 miliónov USD (807,38 milióna eur) a tržby 4,9 miliardy USD.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.