MZV: Do slovenského predsedníctva v Rade EÚ chce zapojiť mladých ľudí

Foto: Teraz.tv

Bratislava 22. januára (TASR) – Mladých ľudí, čerstvých absolventov vysokých škôl či študentov vyšších ročníkov chce ministerstvo zahraničných vecí zapojiť do výkonu predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. Zamestnať ich plánuje ako sprievodcov jednotlivých delegácií či pri prezentácii nášho predsedníctva. Tí, ktorí preukážu dobré schopnosti, budú mať možnosť v práci na ministerstve pokračovať.

"Zapojením mladých ľudí chceme dať nášmu predsedníctvu imidž otvorenosti, dynamiky a sviežosti. Chceme dať jasne najavo, že naše predsedníctvo nie je elitársky projekt politikov a štátnych úradníkov, ale je to niečo, čo sa týka každého z nás a čoho súčasťou sa môže stať každý z nás," informoval na dnešnej tlačovej konferencii šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. Mladým ľuďom chce rezort tiež takýmto spôsobom predsedníctvo viac otvoriť a priblížiť. "Záleží nám na tom, aby naše predsedníctvo bolo mladé, lebo aj Slovenská republika je mladá," dodal.

Mladým ľuďom rezort ponúkne niekoľko príležitostí, ako sa do výkonu predsedníctva zapojiť. Rozširovať sa postupne začne napríklad tím na sekretariáte nášho predsedníctva. "Od druhej polovice tohto roka počítame s tým, že prijmeme približne 40 mladých ľudí, čerstvých absolventov vysokých škôl alebo študentov vyšších ročníkov vysokých škôl, a zapojíme ich do troch oblastí," vysvetľuje Lajčák. Prvou má byť logistické zabezpečenie, druhou informačné technológie, teda spravovanie webových portálov predsedníctva, a treťou komunikácia a prezentácia.

Šéf slovenskej diplomacie predpokladá, že rezort prijme tiež 60 až 70 študentov ako styčných dôstojníkov. Ich úlohou bude sprevádzať jednotlivé delegácie, ktoré budú počas predsedníctva prichádzať na Slovensko. "Okrem toho náš predsednícky sekretariát a tiež naše stále zastúpenie v Bruseli budú pre zhruba 30 stážistov," dodal Lajčák.

Všetky detaily o možnostiach zamestnania sa v rezorte pre potreby predsedníctva nájdu záujemcovia na webovej stránke ministerstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.