V nemocniciach ostáva po nehode autobusu 11 ľudí

Na zjazde z diaľnice D1 pri Spišskom Štvrtku 31. januára 2015 v skorých ranných hodinách havaroval český linkový autobus. Foto: TASR/HaZZ

Poprad/Levoča/Spišská Nová Ves 2. februára (TASR) – Päť pacientov, ktorí utrpeli v sobotu (31.1.) v skorých ranných hodinách zranenia pri nehode linkového autobusu pri zjazde z diaľnice D1 pri Spišskom Štvrtku, je naďalej v opatere lekárov popradskej nemocnice. Hovorkyňa Nemocnice Poprad, a. s., Sylvia Galajda TASR potvrdila, že všetci pokračujú v liečbe.

Bližšie informácie k ich zdravotnému stavu poskytnúť nemôže, nakoľko pacienti nedali súhlas so zverejnením. Do Popradu previezli v sobotu šesť najťažšie zranených cestujúcich, pričom najhoršie bol na tom vodič. Toho v nedeľu (1.2.) previezli do nemocnice v Prešove.

Šiesti pacienti ostávajú hospitalizovaní aj na chirurgickom oddelení v levočskej nemocnici. "Pacienti sú mimo ohrozenia života, v podstate sa oproti nedele (1.2.) nič nezmenilo, je možné, že budú v najbližších dňoch preložení na iné pracovisko, ale nechceme ešte predbiehať," priblížila situáciu v Nemocnici s poliklinikou Levoča, a. s., hovorkyňa spoločnosti Agel SK Marta Csergeová. Jednu pacientku v sobotu prepustili z Levoče na vlastnú žiadosť.

Pri nehode linkového autobusu smerujúceho z Prahy do Užhorodu utrpelo zranenia v sobotu ráno, krátko po 4. hodine celkom 31 ľudí. Dve cestujúce, jedna z Ukrajiny a jedna z Českej republiky, zraneniam podľahli na mieste nehody. Autobus zišiel z cesty pri zjazde z diaľnice D1 pri Spišskom Štvrtku, kde narazil do betónovej konštrukcie. Okolnosti vzniku nehody sú zatiaľ v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.