Britské univerzity varujú pred znížením školného, poškodia ekonomiku

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Londýn 2. februára (TASR) - Šéfovia 20 britských univerzít dnes varovali opozičnú Labouristickú stranu, že by nemala znižovať výšku školného, ak vzíde z volieb naplánovaných na 7. mája ako víťaz.

Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

V liste adresovanom denníku The Times predstavitelia niekoľkých anglických univerzít vrátane Exeteru a Bristolu upozornili, že labouristický plán znížiť školné z 9000 na 6000 libier (z 11.965 na 8000 eur) by vyústil v medzeru v ich rozpočte vo výške až desať miliárd libier (vyše 13 miliárd eur).

"Výsledkom by boli škrty v rozpočtoch univerzít, ktoré by mohli poškodiť ekonomiku, ovplyvniť kvalitu vzdelávania študentov a brzdiť práce na širšom sprístupnení vyššieho vzdelania," konštatovali v liste, ktorý podpísal Christopher Snowden z Univerzity v Surrey.

Generálny riaditeľ firmy Boots Stefano Pessina sa krátko pred týmto varovaním vyjadril, že volebné víťazstvo stredoľavých labouristov by bolo "katastrofou" pre Britániu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.