Polícia začína dnes na Slovensku dopravno-bezpečnostnú akciu

Ilustračné foto Foto: Tablet.TV

Bratislava 9. februára (TASR) - Od dnešného dňa až do nedele 15. februára prebehne na Slovensku európska dopravno-bezpečnostná akcia v rámci celoeurópskeho TISPOL-u. Táto prvá tohoročná dopravno-bezpečnostná akcia je zameraná najmä na kontrolu nákladných vozidiel, autobusov, ako aj dodržiavanie povinností ich vodičov.

"Dopravní policajti počas dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky budú kontrolovať predovšetkým dodržiavanie povinností vodičov autobusov a nákladných vozidiel. Kontroly budú zamerané na dodržiavanie rýchlosti, zákaz požívania alkoholu alebo omamných látok vodičmi. Policajti skontrolujú tachografy, aby nedochádzalo k nezákonnej manipulácii s prístrojmi, kotúčmi alebo kartami vodičov. Pozornosti neujde ani dodržiavanie času odpočinku, povinných prestávok a predpísané doklady, ktoré sú vodiči nákladných vozidiel a autobusov povinní mať pri sebe. Skontrolujeme aj technický stav vozidiel, povolené rozmery a hmotnosť, dodržiavanie predpisov pri preprave nebezpečného nákladu alebo odpadu a ich uloženie," uviedla dnes hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Vodiči nákladných vozidiel, ale aj autobusov by nemali zabúdať ani na používanie bezpečnostných systémov, na ktorých používanie sa polícia sústredí tiež. Okrem vodičov autobusov a nákladných vozidiel sa kontrolám nevyhnú ani vodiči ostatných vozidiel, najmä tí, ktorí porušujú pravidlá cestnej premávky.

Polícia za účelom zvýšenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky podobné akcie pripravuje aj tento rok. Kontroly dopravnej polície počas dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky by však nemali byť jediným dôvodom dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Najmä v zimnom období je potrebná zvýšená opatrnosť a ohľaduplnosť všetkých účastníkov, aby bola jazda bezpečná a bez následkov na životoch, zdraví alebo majetku, dodala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.