Výpis z registra trestov sa má poskytovať aj elektronickou formou

Ilustračné foto. Foto: TASR/Vlado Benko

Bratislava 2. marca (TASR) - Výpis z registra trestov bude zrejme možné už čoskoro získať aj elektronickou formou. Počíta s tým pozmeňujúci návrh poslankyne NR SR Anny Vittekovej (Smer-SD) k vládnemu zákonu o elektronických náramkoch pre väzňov. Vittekovej zmenu už odobril Ústavnoprávny výbor NR SR, plénum o nej rozhodne na marcovej schôdzi.

Poslankyňa vládnej strany je presvedčená, že je nevyhnutné v čo najkratšom čase upraviť možnosť nielen prijímať žiadosti o výpis z registra trestov elektronickou formou, ale aj ich zasielanie. Vitteková teda upravuje zákonné postupy tak, ako je to už v súčasnosti pri odpisoch registra trestov. Tam sa podávanie žiadosti aj zasielanie dokumentu môže uskutočniť aj elektronicky.

Výpis z registra trestov je verejná listina, ktorou sa preukazuje, či fyzická osoba bola alebo nebola právoplatne odsúdená. V dokumente sú uvedené nezahladené odsúdenia. Odpis registra trestov je verejná listina, v ktorej sa uvádzajú údaje o každom právoplatnom odsúdení vrátane tých, ktoré boli zahladené.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.