Nemocnice dlhujú Sociálnej poisťovni takmer 123 miliónov eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 4. marca (TASR) – Dlhy zdravotníckych zariadení voči Sociálnej poisťovni (SP) sa na konci januára vyšplhali na takmer 123 miliónov eur. Medzimesačne sa tak ich pohľadávky zvýšili o viac ako 2,6 milióna eur. Vyplýva z informácie SP, ktorú dnes vzala na vedomie vláda.

Pohľadávky voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti štátu dosiahli 84,1 milióna eur, čo predstavuje 68,4 percenta z celkového objemu pohľadávok. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa zvýšili o viac ako 2,2 milióna eur. S neuhradenými pohľadávkami sa trápia Univerzitná nemocnica Bratislava, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava, Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica a pre druhotnú platobnú neschopnosť aj Národná transfúzna služba SR.

Dlhy transformovaných zdravotníckych zariadení predstavovali viac ako 38,8 milióna eur. Za mesiac sa teda zvýšili o 380.000 eur. Nárast pohľadávok z titulu neplatenia mesačných odvodov bol zaznamenaný pri šiestich zariadeniach, a to Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Nemocnici s poliklinikou Dunajská Streda, Nemocnici A. Wintera Piešťany, Nemocnici s poliklinikou Myjava, Sanatóriu Tatranská Kotlina a Nemocnici s poliklinikou Nové Mesto nad Váhom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.