Prvý pokus o zablokovanie islamistických webov vo Francúzsku nevyšiel

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Paríž 17. marca (TASR) - Francúzsko zablokovalo v pondelok päť webových stránok, ktoré údajne ospravedlňujú alebo oslavujú terorizmus. Štyri z piatich webových stránok sú však stále funkčné, informovala dnes agentúra AP.

Nemenovaní ministerskí úradníci už v pondelok pripustili, že prvý pokus o zablokovanie webových stránok nemusí fungovať dokonale. V prípade, že by všetko bolo v poriadku, na zakázanej webovej stránke by sa mala objaviť dlaň ruky červenej farby a logo ministerstva vnútra súčasne s poznámkou, že používateľ bol presmerovaný, pretože daný web môže vyvolať alebo oslavovať terorizmus.

Ide o prvé opatrenie na základe protiteroristických právomocí udelených po útokoch islamských extrémistov v Paríži, pri ktorých bolo pred deviatimi týždňami zabitých 17 ľudí.

Uzavretie webových stránok, medzi nimi aj Mediálneho centra al-Haját a stránky islamic-news.info, je súčasťou protiteroristických pravidiel, ktoré parlament schválil v novembri a po útokoch vo februári upravil.

Rozsiahle nové právomoci umožňujú vláde uvaliť zákaz vycestovania na ľudí, ktorých podozrieva, že chcú opustiť krajinu a angažovať sa v teroristických aktivitách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.