O väzbe expríslušníka francúzskej cudzineckej légie rozhodne súd

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 18. marca (TASR) – Najvyšší súd Slovenskej republiky (NS SR) bude rozhodovať v najbližších dňoch o tom, či obvinený údajný člen košického podsvetia a bývalý príslušník francúzskej cudzineckej légie Ján T. a ďalší dvaja muži zostanú vo väzbe.

Trojicu zadržala 27. februára počas rozsiahlej policajnej akcie Národná kriminálna agentúra na Dominikánskom námestí v Košiciach. Do väzby ich zobral sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 2. marca. Keďže všetci obvinení podali voči rozhodnutiu ŠTS sťažnosť, bude o nej rozhodovať práve NS SR. Na odvolací súd bol doručený spisový materiál v tejto veci v utorok 17. marca. TASR o tom dnes informovala Kancelária predsedníčky NS SR.

Sudca ŠTS obvinených zobral do väzby, aby nemohli ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti. Muži sú obvinení z prípravy úkladnej vraždy a podvodu. Ako informoval Košický Korzár koncom februára, polícia urobila niekoľko domových prehliadok vrátane bytu, kde býva Ján T. Toho vlani prepustili z väzenia po odpykaní 7,5-ročného trestu za podpálenie kasína počas pokrového turnaja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.