Slovanisti sú bez trénera, Matikainen odchádza domov

Petri Matikainen na lavičke Slovana Foto: HC Slovan Bratislava

Bratislava 18. marca (TASR) - Fínsky hokejový tréner Petri Matikainen podľa očakávania nepredĺži zmluvu so Slovanom Bratislava. Ako informovala oficiálna webstránka slovenského klubu, 48-ročný kouč bude v budúcom ročníku stáť na striedačke účastníka najvyššej fínskej súťaže Pelicans Lahti.

Matikainen sa podľa internetovej stránky "pelikánov" dohodol s vedením tímu fínskej Liigy na trojročnom kontrakte, pričom na poste nahradí Tomiho Lämsä. Matikainen sa tak vracia do dobre známeho prostredia, keďže v klube pôsobil ako hlavný tréner už v sezóne 2004/2005. V Pelicans sa okrem iného stretne s aktuálnym spoluvlastníkom klubu Pasim Nurminenom, s ktorým viedol v ročníku 2011/2012 Avangard Omsk a rovnako boli členmi zlatého fínskeho mužstva zo svetového šampionátu 2011 z Bratislavy.

Petrimu Matikainenovi končí platný kontrakt so Slovanom k 30. aprílu 2015. "HC SLOVAN Bratislava ďakuje Petrimu Matikainenovi za odvedené služby a v budúcom ročníku mu želá veľa šťastia a úspechov," uvádza bratislavský klub na svojej webstránke.

Rodák zo Savonlinny vystriedal v septembri 2014 na striedačke Slovana Čecha Rostislava Čadu. "Belasých" viedol v tomto ročníku KHL v 53 zápasoch. Slovan obsadil v tabuľke Západnej konferencie posledné 14. miesto a druhý rok v rade chýbal v play off. Slovan v nadnárodnej súťaži po trojročnom účinkovaní končí, z hľadiska budúcnosti klubu sú v hre momentálne tri možnosti - návrat do slovenskej extraligy, odchod do najvyššej českej súťaže či vstup do rakúskej EBEL, v ktorej pôsobia aj tímy z Maďarska, Talianska, Slovinska a Česka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.