Športovci za vlaňajšie úspechy dostanú od štátu vyše 250.000 eur

Slovenský hokejový útočník, hráč Los Angeles Kings Marián Gáborík, odovzdáva dres prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi počas Stanley cup tour 2014, 11. júla 2014 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 18. marca (TASR) - Športovci, ktorým sa vlani darilo, dostanú od štátu 250.597 eur. Odmenení budú za 206 umiestnení a športových výkonov, ktoré v minulom roku dosiahli v individuálnych a kolektívnych športoch. Na svojom dnešnom rokovaní o tom rozhodla vláda SR.

Materiál mal na stole kabinet už pre dvoma týždňami. V pôvodnom návrhu sa na odmeny počítalo so sumou 217.867 eur. V novom, doplnenom znení pribudli aj mená športovcov. Napríklad tenistky Dominiky Cibulkovej, cyklistov Petra Sagana a Petra Velitsa, hokejistu Mariána Gáboríka či horolezca Petra Hámora.

Športovci, ktorí sú navrhnutí na ocenenie, získali celkom 24 titulov majstrov sveta, 23 titulov majstrov Európy, deväť titulov juniorských majstrov sveta, sedem titulov juniorských majstrov Európy, jeden titul na majstrovstvách Európy do 23 rokov, jeden titul na svetovej univerziáde a dva tituly na akademických majstrovstvách sveta. Športovci dostanú od 100 do 6600 eur.

Do oceňovania sú zaradení športovci a družstvá, ktorí získali v roku 2014 umiestnenia na 1. až 3. mieste na majstrovstvách sveta, majstrovstvách Európy (vrátane juniorov a vekovej kategórie do 23 rokov), na olympijských hrách mládeže, svetovej univerziáde, akademických majstrovstvách sveta. Taktiež aj športovci, ktorí dosiahli mimoriadne športové výkony a svojimi výsledkami výborne reprezentovali Slovensko na ďalších významných európskych a svetových podujatiach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.