Americký generál vyzval Západ na informačnú vojnu s Ruskom

Philip Breedlove, archívne foto Foto: TASR/AP

Kyjev 23. marca (TASR) - Západné krajiny, predovšetkým členské štáty NATO, by sa mali zapojiť do informačnej konfrontácie s agresívnou ruskou propagandou. Podľa agentúry Ukrinform to v nedeľu povedal najvyšší veliteľ síl NATO v Európe, americký generál Philip Breedlove.

"Ako skupina západných krajín alebo ako aliancia sa potrebujeme do tejto informačnej vojny zapojiť. Spôsob, ako zaútočiť na nepravdivé príbehy, je vytiahnuť nepravdivé príbehy na svetlo a odhaliť ich," uviedol Breedlove.

Americký generál zdôraznil, že informačnú vojnu zo strany Ruska treba vnímať ako súčasť agresie Moskvy voči Ukrajine.

Aj viacerí európski politici už upozornili, že Európska únia musí nájsť spôsob, ako čeliť dezinformáciám, ktoré sa šíria z Ruska. Podľa nich treba čeliť aj správam, ktoré ruské médiá šíria napríklad v Nemecku i v členských štátoch EÚ nachádzajúcich sa v tesnom susedstve s Ruskom, v ktorých žije početná ruská menšina. Najevidentnejšia je táto situácia v troch pobaltských krajinách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.