KDH a Občania pripravujú zmluvu o spolupráci, nevylučujú ani povolebnú

Alojz Hlina Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 25. marca (TASR) - KDH a strana Občania rokujú o zmluve o spolupráci, ktorá má trvať deväť mesiacov a vypršať tri mesiace pred parlamentnými voľbami. Ak sa spolupráca kresťanských demokratov a strany Alojza Hlinu osvedčí, môžu prísť dohody o predvolebnej a povolebnej spolupráci.

Potvrdili to na dnešnej tlačovej konferencii šéf klubu KDH Pavol Abrhan a poslanec Alojz Hlina, ktorý v utorok (24.3.) vstúpil do klubu kresťanských demokratov.

"Tá zmluva je o spolupráci a určitým predpokladom na to, že potom sa môžeme rozhodnúť ohľadom volebnej zmluvy. Tých deväť mesiacov ukáže, nakoľko je tá spolupráca obojstranne výhodná a prospešná pre občanov," povedal Abrhan. Nazdáva sa, že KDH sa s Hlinom budú dopĺňať.

Zmluva by podľa Hlinu mala dať odpoveď aj na to, čo by bolo v prípade, keby sa KDH rozhodlo ísť do koalície so Smerom-SD. Hlina nepriamo povedal, že spolupráca so Smerom-SD je pre neho neprijateľná.

Poslanec nevylúčil, že by sa mohol objaviť na kandidačnej listine KDH. "Ale nie je to len o tom, je to o tom, čo chcete ľuďom priniesť a to mi v našej politike chýba," uviedol Hlina. Vyhlásil, že jeho strana Občania nepôjde do parlamentných volieb sama. "Možností veľa nemáme, s kým by sme mohli spolupracovať," doplnil.

Na otázku, či uvažoval aj nad spoluprácou so SaS, OĽaNO a NOVA povedal, že "mladé pušky sú over". Mladými puškami sa nazvali, keď spoločne robili protesty proti korupcii. "Som priateľom riešení, ktoré majú trvácejší charakter," uzavrel otázku spolupráce s mladými puškami.

Hlina sa dostal do parlamentu na kandidačnej listine OĽaNO. Klub neskôr opustil. Už vlani spolupracoval s KDH, no do jeho klubu vstúpil až teraz. Kresťanských demokratov dosiaľ zastupoval v brannobezpečnostnom parlamentnom výbore. Poslanec sa netají konzervatívnejšími názormi, ktorými si je s KDH blízky. Stranu Občania Hlina zaregistroval vlani.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.