Maccaferri má novú technológiu odbremeňujúcu životné prostredie

PA6 je novinka, ktorá má budúcnosť Foto: Spoločnosť Maccaferri

Bratislava 26. marca (OTS) - Spoločnosť Maccaferri, ktorá je známa najmä gabionmi z drôteného pletiva, používaných na spevnenie svahov, predstavila novú ekologickú povrchovú úpravu ocele pre svoje výrobky. Novinka spočíva v novom polymérovom povlaku PA6, ktorý vzniká extrudovaním polyamidu na oceľové drôty s galvanizovanou povrchovou úpravou. Produkty s touto modernou povrchovou úpravou majú výrazne lepšie technické a environmentálne vlastnosti v porovnaní s PVC a HDPE. Maccaferri PA6 plní požiadavky európskej normy EN 10245-5:2011 "Oceľový drôt a drôtené výrobky. Organické povlaky na oceľovom drôte. Časť 5: Drôt s povlakom z polyamidu".

Foto: Spoločnosť Maccaferri

Nový, špeciálne vyvinutý PA6 povlak je organického pôvodu a zároveň je šetrnejší k životnému prostrediu ako PVC. Na rozdiel od PVC neobsahuje ftaláty a chemické látky poškodzujúce ozónovú vrstvu. Taktiež neobsahuje ťažké kovy a nie je ani pri horení zdrojom chlorovodíka, ako PVC. Naproti tomu tento materiál ponúka lepšie adhézne schopnosti, väčšiu odolnosť proti mechanickému poškodeniu, väčšiu odolnosť voči extrémnym teplotám ako aj uhľovodíkovým látkam.

Pri testoch v laboratóriách PA6 vykázal oproti PVC nasledujúce výsledky, ktoré dokazujú jeho kvality:
- 30% dlhšiu životnosť
- 50% väčšiu tvrdosť = vyššia odolnosť pri mechanickom namáhaní, nárazom a oderom drôtov
- 25% väčšiu ťažnosť po 3000 hodinovom UV teste
- 3x lepšia priľnavosť povlaku k povrchu oceľových drôtov

Nová povrchová úprava je k dispozícii na celý sortiment výrobkov Maccaferri z dvojzákrutovej siete, vrátane Gabionov, Reno® matracov, ochranných sietí proti padaniu skál, Terramesh® a GreenTerramesh® systémov.

"Produkty s povrchovou úpravou Maccaferri PA6 neslúžia ako náhrada súčasných produktov s povrchovou úpravou z PVC, no používajú sa v prípadoch, kedy PVC nedokáže zaručiť dostatočnú ochranu a životnosť. Maccaferri preto aj naďalej vyrába a ponúka produkty s PVC povrchovou úpravou, pre menej náročné projekty", vysvetľuje konateľ spoločnosti MACCAFERRI CENTRAL EUROPE so sídlom v Brezovej pod Bradlom, Antonio Canfora a dodáva: "Byť ekologickí je pre nás priorita číslo jeden."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.