Do Nepálu smerujú záchranári Baptistickej charitatívnej služby

Na snímke znanení ľudia počas ošetrenia pred nemocnicou v Káthmandu v Nepále 25. apríla 2015. Foto: TASR/AP

Budapešť 27. apríla (TASR) - Záchranári špecializovanej jednotky "Rescue 24" maďarskej Baptistickej charitatívnej služby (Baptista Szeretetszolgálat) čoskoro dorazia do Nepálu, aby sa zúčastnili záchranných prác po sobotňajšom ničivom zemetrasení. Oznámil to dnes v maďarskej štátnej televízii šéf tejto organizácie Sándor Szenczy.

Pripomenul, že kvôli dozvukom zemetrasenia neprijímalo tamojšie letisko lietadlá, avšak záchranári budú na mieste už v priebehu niekoľkých hodín.

Maďarskí záchranári budú viesť medzinárodnú skupinu baptistických záchranárov, ku ktorej sa v Káthmandu pripoja kolegovia z USA, Austrálie, Japonska a Indie. Táto skupina už podľa Szenczyho dostala od príslušnej organizácie OSN usmernenie, v ktorej oblasti má spolupracovať s miestnymi záchranármi.

Baptistická charitatívna služba sa riadi princípmi náboženského protestantského hnutia novokrstencov. Patrí medzi päť najväčších humanitárnych organizácií v Maďarsku a získala uznanie aj vo svete.

Jej záchranári už 19 rokov pomáhajú v mnohých katastrofami sužovaných krajinách celého sveta. V Maďarsku má 1000 spolupracovníkov na plný úväzok a prevádzkujeme vyše 100 inštitúcií v rôznych oblastiach sociálnej práce. Špecializovaná záchranárska jednotka Rescue 24 je schopná zasiahnuť na ktoromkoľvek mieste sveta do 24 hodín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.