Slovenský kapitán Mečíř čakal, že Rumuni si zvolia antuku

Miloslav Mečíř. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 11. mája (TASR) - Slovenskí tenisti odohrajú zápas 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti domácemu Rumunsku (17.- 19. júla) na antuke v meste Konstanca na čiernomorskom pobreží. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu. Klub IDU je v známom letovisku Mamaia. Kapacita hľadiska bude pre 2000 divákov. Víťaz súboja postúpi do septembrovej baráže o svetovú skupinu.

Kapitána slovenského daviscupového tímu Miloslava Mečířa neprekvapilo. že Rumuni sa rozhodli pre antuku. "Dalo sa to čakať. Rumunskí tenisti sú na antuke ako doma, na tomto povrchu dosahujú najlepšie výsledky. V lete by bolo pre nich ťažké hrať niekde v hale, navyše v druhej polovici júla bude antuková sezóna. Chystám sa do Paríža na Roland Garros, aby som si ich lepšie omrkol. Marius Copil s Adrianom Ungurom dosahujú slušné výsledky, ešte viac sa Rumunom darí vo štvorhre, kde majú k dispozícii Florina Mergeu a Horiu Tecaua. Dôležité bude, aby bol fit náš najlepší singlista Martin Kližan. Lukáš Lacko sa antuke vyhýba, Norbertovi Gombosovi najpomalší povrch celkom sedí," povedal pre TASR Mečíř, ktorého zverenci začiatkom marca deklasovali v 1. kole v bratislavskom NTC Slovinsko 5:0. Rumuni si na harde v Sibiu rovnakým pomerom poradili s Izraelom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.