Vodiči za menej závažné priestupky dostanú od detí citróny

Bratislava 11. mája (TASR) - Na celom území Slovenska sa dnes začína dopravno–preventívna akcia s názvom Jablko – Citrón, ktorá potrvá do piatka (15.5.). Informoval o tom na tlačovej besede v Bratislave Ľubomír Ábel, viceprezident Policajného zboru.

Počas piatich dní tak bude polícia spolu na 54 stanovištiach na celom Slovensku kontrolovať dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti. Motoristov, ktorí porušia dopravné predpisy, budú pokutovať detské hliadky netradičnou formou. "Vodič, ktorý by inokedy za menej závažný priestupok musel zaplatiť finančnú pokutu, dostane tentoraz od detí základných škôl citrón. Vodičov, ktorí jazdia predpisovo, deti odmenia jabĺčkom," povedal Ábel. Kritika detí je podľa neho niekedy účinnejšia ako samotná pokuta. Od vodičov tak očakáva menej porušení zákona a tým aj negatívnych dôsledkov pri prípadných nehodách.

Polícia na akcii spolupracuje so spoločnosťou Generali Poisťovňa, a. s. "S hrozivými následkami dopravných nehôd, príčinou ktorých je často aj nedodržanie maximálnej povolenej rýchlosti či precenenie vlastných schopností, sa stretávame dennodenne. Pre projekt Jablko – Citrón sme sa rozhodli práve pre to, aby sme prispeli k zníženiu počtu dopravných nehôd, vysvetlil Roman Juráš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne.

Prípady, v ktorých sa vodiči dopustia závažného priestupku, však budú policajti nekompromisne pokutovať aj počas trvania akcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.