Posledná májová sobota bude v SĽUK-u patriť deťom

Posledná májová sobota bude v SĽUK-u patriť deťom Foto: SĽUK

Bratislava 11. mája (OTS) - Pre deti i dospelých sú pripravené zaujímavé workshopy, hry a súťaže inšpirované tradičnou ľudovou kultúrou - tancom, hudbou, piesňami a bábkovým divadlom. Začiatok podujatia je o 13:00 hod.

Deti si počas sobotňajšieho poobedia v SĽUK-u budú môcť vytvoriť dekoratívne alebo úžitkové predmety v Škole remesiel UĽUV, naučiť sa ľudové tance, zaspievať si pesničky, vyrobiť si vlastné hudobné nástroje, zahrať sa hry, ktoré sa kedysi hrávali ich starí, či prastarí rodičia alebo čarovať so zvukmi vo Zvukovom obludáriu. Program Dňa detí v SĽUK-u spestrí vystúpenie Detského folklórneho súboru Hájenka z Bratislavy, predstavenie tradičného bábkového divadla Tyjátr a tanečná veselohra pre deti z dielne SĽUK-u Gašparko.

Špeciálne aktivity čakajú aj na dospelých návštevníkov. „Záleží nám na tom, aby si tento deň spolu s deťmi užili aj ich rodičia, preto sme zriadili kreatívny priestor pre dospelých v podobe remeselných dielní a vytvorili piknikovú zónu v rusovskom parku, ktorá bude slúžiť na oddych alebo relax,“ uviedla Lenka Filipová, dramaturgička SĽUK-u.

Okrem bohatého programu sa návštevníci môžu tešiť aj na ľudovú kuchyňu, v ktorej nebudú chýbať párance z Pukanca, višňové halušky, kysnuté koláče z Fertuchy alebo podpecníky.

Deň detí v SĽUK-u organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby. Podujatie sa bude konať aj v prípade nepriaznivého počasia.

Vstupné:
Škola remesiel ÚĽUV: 1€
Gašparko (tanečná veselohra pre deti): 4€
Na ostatné akcie je vstup voľný.

Viac na www.sluk.sk alebo www.facebook.com/sluk.sk

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.