Koncern Apple pokračoval v prvom štvrťroku v Číne vo víťaznom ťažení

Žena drží novinku iWatch, model náramkových hodiniek Apple Watch Edition počas predstavenia v San Franciscu 9. marca 2015. Foto: TASR/AP

Singapur 11. mája (TASR) - Americký koncerne Apple pokračoval v prvom štvrťroku vo víťaznom ťažení so svojím modelom smartfónu iPhone 6. Informuje o tom DPA. Podľa zistení expertov firmy IDC, ktorá sa zaoberá výskumom trhu s týmto sortimentom, dosiahol koncern veľký úspech, keď sa stal jednotkou v krajine. V uplynulom štvrťroku ich predal v Číne 14,5 milióna a dosiahol trhový podiel 14,7 %. Na druhom mieste skončila domáca firma Xiaomi s podielom 13,7 %. Samsung, ktorý je v sortimente svetovou jednotkou, sa v Číne umiestnil s podielom 9,7 % na štvrtom mieste za firmou Huawei (11,7 %). Na piatom mieste skončili spoločnosti Lenovo s Motorolou s podielom 8,3 %. V Číne sa orientuje na výrobu smartfónov mnoho firiem, ktoré nie sú na Západe vôbec známe, ale ich produkcia chytrých telefónov je na solídnej úrovni.

V prvom štvrťroku sa v Číne predalo 98,8 milióna smartfónov. Záujem o ne po šiestich rokoch medziročne klesol po prvý raz. IDC pokles o vyše 4 % odôvodňujú tým, že si už veľmi veľa Číňanov tieto prístroje kúpilo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.