Legendárny rekordér Gebrselassie končí s vrcholovou kariérou

Etiópsky bežec Haile Gebrselassie obsadil štvrté miesto na tokijskom maratóne 26. februára 2012. Foto: TASR/AP

Londýn 11. mája (TASR) - Legendárny etiópsky vytrvalec Haile Gebrselassie v nedeľu oznámil, že končí s vrcholovou kariérou a behaniu sa bude venovať už len mimosúťažne.

Držiteľ dvoch zlatých olympijských medailí a osemnásobný majster sveta to povedal po nedeľňajších pretekoch v Manchestri, na ktorých obsadil 16. priečku. "Končím so súťažným pretekaním, s behaním však rozhodne nie. S behom nemôžem skončiť, je to totiž môj život," vyhlásil Gebrselassie.

Štyridsaťdvaročný Etiópčan vytvoril počas kariéry 27 svetových rekordov a patril medzi najväčšie postavy v atletickej športovej sfére. "Som šťastný, že končím kariéru práve v Manchestri, kde som v minulosti päťkrát vyhral. Už pred pretekmi som vedel, že budú moje posledné," vyhlásil.