Slováci si na MS 2016 zahrajú s Maďarmi

Zľava Milan Bartovič (Slovensko), Tomáš Kopecký (Slovensko) a Vladimír Dravecký (Slovensko) počas zápasu základnej B-skupiny USA - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Foto: TASR/Michal Svítok

Praha 13. mája (TASR) - Na hokejových MS v Česku pokračuje už iba polovica tímov. V stredu, v prvý z dvoch voľných dní už Ostravu a Prahu opustili zostávajúce výpravy ôsmich tímov, z ktorých bol turnaj pre väčšinu sklamaním. Najviac pre Rakúšanov a Slovincov ktorí opäť hneď po návrate do elity klesli späť o kategóriu nižšie. Do A-kategórie prichádzajú pre budúcoročné MS v Rusku Maďari a Kazaši.

Vo štvrtok sa hrá štvrťfinále šampionátu, v ktorom domáci výber v pražskej O2 aréne privíta Fínov. V základnej A-skupine Česi skončili síce až tretí, ale ako organizujúca krajina majú právo zostať na play off v hlavnom dejisku, kde sa potom odohrá kompletný program od semifinále. Naopak, za nimi sa "terigali" Suomi napriek druhej priečke v "béčku".

Znevýhodnení sú tiež Švédi, ktorí rozložení dva týždne v Prahe, museli odcestovať za Rusmi na štvrťfinále do Ostravy, hoci v Prahe skončili pred Čechmi druhí. Ostatné pravidlá dvojičiek vo vyraďovačke sa už odvádzajú od poradia v krížovom systéme, takže obaja zámorskí víťazi základných vetiev privítajú vo svojich táboroch outsiderov druhej fázy - Kanada v Prahe Bielorusov a USA v Ostrave Švajčiarov.

O pridelení plánovaných časov štyroch štvrtkových duelov rozhodol v utorok hneď po zápasoch direktoriát turnaja. Ten odklepol Česku domácu výhodu výberu a tak sa o 20.15 bude hrať ČR - Fínsko, tým pádom Kanada s Bieloruskom o 16.15. Duely v Ostrave sa hrajú takmer paralelne s hodinovým predstihom, najprv Američania so Švajčiarmi, potom Švédi s Rusmi. Ak domáci tím uspeje, bude hrať v sobotňajšom semifinále v skoršom termíne o 15.15. Ak nie, tak sa tam bude hrať dvojica, v ktorej sa ocitne semifinalista s najlepšou bilanciou po základnej fáze.

Na snímke vpravo v bielom strelec rozhodujúceho gólu pár sekúnd pred koncom Ľuboš Bartečko, zľava prekonaný maďarský brankár Levente Szuper, András Horváth, Márton Vas, Imre Peterdi a hore vpravo Omar Ennaffati (všetci Maďarsko) v zápase základnej A- skupiny medzi Slovenskom a Maďarskom na 73. majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku 24. apríla 2009 v Zürich-Klotene, archívne foto Foto: TASR/Martin Baumann

Štvrťfinálové dvojice (hrá sa vo štvrtok 14. mája):
15.15 USA - Švajčiarsko /Ostrava/
16.15 Kanada - Bielorusko /Praha/
19.15 Švédsko - Rusko /Ostrava/
20.15 Fínsko - Česko /Praha/

Semifinále (sobota 16. mája)
15.15 a 19.15, /oba Praha/
Kanada/Bielorusko - Fínsko/ČR
USA/Švajčiarsko - Švédsko/Rusko

Finále (nedeľa 17. mája):
16.15 o 3. miesto /Praha/
20.15 finále /Praha/

Priebežné celkové poradie 79. MS:
1.-8. štvrťfinalisti MS
9. SLOVENSKO, 10. Nemecko, 11. Nórsko, 12. Francúzsko, 13. Lotyšsko, 14. Dánsko, 15. Rakúsko, 16. Slovinsko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.