Slováci v lete najčastejšie nakupujú chladničky a grily

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Bratislava 30. mája (TASR) – Každá sezóna prináša do obchodov rozličné špecifiká a trendy. Chladničky, grily či vzduchotechnika sú najčastejšie druhy spotrebičov, ktoré Slováci nakupujú v letnom období.

S príchodom letnej sezóny sa v predajniach elektroniky mení aj dopyt po spotrebičoch a technike. V segmente bielej techniky je najväčší záujem o chladiace spotrebiče. "Chladničky sa v lete kazia z dôvodu vysokých teplôt a nedostatku ventilácie, ktorej bráni napríklad blízke umiestnenie pri stene," upozornil vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Okay Slovakia Martin Gergély.

Popri elektronike do domácnosti ľudia najviac nakupujú sezónnu elektroniku, predovšetkým grily. Zvýšený dopyt možno sledovať pri predaji vzduchotechniky, klimatizácií a ventilátorov do interiérov.

"Začína sa grilovacia sezóna, takže najmä grily sú aktuálne v hľadáčiku zákazníkov. Predovšetkým si kupujúci vyberajú podľa ceny, rozmerov, technických parametrov, až na poslednej priečke zohľadňujú aj dizajn. Výhodou je, že dnešné grily sú dostupné v rozmeroch, ktoré možno pokojne umiestniť na balkón v paneláku a užiť si letnú sezónu aj bez toho, aby mal zákazník k dispozícii veľkú záhradu," povedal Gergély.

V segmente takzvaných mŕtvych spotrebičov sú podľa neho v letnom období atraktívne najmä elektronické čítačky kníh, ktoré sú ľahko prenosné a komfortné. "Poskytujú možnosť vziať si na cesty mnoho zaujímavého čítania, rozmermi a hmotnosťou sú skladné, väčšina z nich ponúka pripojenie na wi-fi a USB či mini USB port sú samozrejmosťou," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.