Francúzska spotrebiteľská dôvera stagnuje

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Martin Turanovič

Paríž 26. júna (TASR) - Dôvera francúzskych spotrebiteľov v júni stagnuje už druhý mesiac po sebe. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Index spotrebiteľskej dôvery zostal v júni na 94 bodoch, teda na úrovni, ktorú dosiahol aj v máji a apríli, uviedol francúzsky štatistický úrad INSEE. Vývoj indexu je v súlade s očakávaniami ekonómov. Index zostáva pod svojím dlhodobým priemerom 100 bodov.

Domácnosti v júni rovnako ako v máji hodnotili vlastnú finančnú situáciu v uplynulých 12 mesiacoch. Príslušný index zostal na úrovni -27 bodov. Boli však mierne optimistickejšie, čo sa týka budúceho vývoja svojej finančnej situácie, keď príslušný index vzrástol na -12 bodov z -13 bodov v máji.

Kapacita sporenia spotrebiteľov sa zvýšila a príslušný index stúpol na 7 bodov zo 6 bodov. Obavy, že nezamestnanosť sa v najbližších mesiacoch zvýši, klesli a príslušný index poklesol o 2 body na 55 bodov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.