Dermatologičku Alenu P. odsúdili na podmienečný dvojročný trest

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 8. februára (TASR) – Okresný súd Bratislava III dnes odsúdil dermatologičku Alenu P. na trest odňatia slobody v dĺžke trvania dva roky s podmienečným odkladom na tri roky za dopravnú nehodu z decembra 2014. Súd jej zároveň uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu počas piatich rokov. Rozhodnutie však nie je právoplatné, čo do výšky trestu sa odvolal prokurátor, obžalovaná sa chce vyjadriť v zákonnej lehote.

„Cítim sa byť vinná vo všetkom, čo prečítal pán prokurátor, je mi veľmi ľúto čo sa stalo a chcem sa obrátiť na poškodenú a jej rodinu a ospravedlniť sa im,“ povedala s plačom na súde obžalovaná.

K spáchanému trestnému činu sa priznala v plnom rozsahu. Súd tak vykonal dokazovanie len ohľadom druhu a výšky trestu.

Z evidenčnej karty vodičky vyplynulo, že Alena P. sa v minulosti dopustila viacerých dopravných priestupkov, pričom za niektoré z nich jej už bola uložená pokuta vo výške 300 či až 450 eur. Nebola však doteraz právoplatne odsúdená za žiaden trestný čin a taktiež sa voči nej nevedie trestné stíhanie.

„Je mi ľúto spáchania skutku, doposiaľ som sa snažila poškodenej pomáhať a budem tak robiť aj naďalej,“ uviedla dermatologička vo svojej záverečnej reči.

Prokurátor navrhoval uložiť obžalovanej trest odňatia slobody v dĺžke trvania minimálne tri roky s podmienečným odkladom v dĺžke trvania minimálne štyri roky.

„Čo sa týka viny, tá je, samozrejme, jednoznačná, nie je tam o čom polemizovať. Obžalovaná nebola doteraz trestaná, viedla riadny život, priznala sa, spáchanie trestného činu oľutovala. Súd má za to, že tento jej postoj je úprimný. Mám za to, že trest, ktorý som uložil, je adekvátny, verím, že sa počas skúšobnej doby neuvidíme,“ skonštatoval sudca okrem iného pri odôvodňovaní svojho rozhodnutia.

Alena P. sa po vyhlásení rozsudku pri odchode zo súdnej siene ešte raz ospravedlnila rodine poškodenej.

Alena P. mala na Štedrý deň 24. decembra 2014 riadiť auto značky BMW po Žitnej ulici v smere von z centra hlavného mesta. Na mieste s maximálnou povolenou rýchlosťou 50 km/h jazdila 84 až 93 km/h. Podľa polície obvinená na križovatke so Stolárskou ulicou nerešpektovala svetelné signalizačné zariadenie a do križovatky mala vojsť na červený svetelný signál. Tam došlo k zrážke s osobným motorovým vozidlom značky Fiat Punto, ktoré viedla 39-ročná vodička po Stolárskej ulici v smere na Žitnú ulicu.

V dôsledku dopravnej nehody utrpela vodička z vozidla Fiat Punto podľa lekárskej správy ťažké zranenia, dobu liečenia odhadovali na minimálne 12 mesiacov. Vo vozidle Aleny P. utrpela 59-ročná spolujazdkyňa ľahké zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.