Fašiangové slávnosti v Nitre dajú bodku za plesovou sezónou

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Nitra 6. februára (TASR) - Bodku za obdobím plesov dajú dnes v Nitre fašiangové slávnosti, ktoré sa už tradične konajú na Svätoplukovom námestí. Už ráno sa tu začal fašiangový jarmok, na ktorom prezentujú a predávajú svoje výrobky ľudoví a umeleckí remeselníci z celého Slovenska. "Návštevníci budú môcť ochutnať zabíjačkové špeciality a tradičné fašiangové dobroty. Súčasťou jarmoku bude gazdovský dvor Detskej farmy Humanita s domácimi zvieratkami a jazda konským záprahom po pešej zóne," uviedla Ľudmila Synaková z mestského úradu.

Popoludní bude jarmočníkov zabávať hudobná skupina JSB. Vyvrcholením kultúrneho programu bude fašiangový sprievod, ktorý bude pešou zónou prechádzať o 15. hodine. Návštevníci jarmoku môžu prísť vo vlastných maskách a pridať sa k chodúliarom, bubeníkom, mažoretkám, folklórnym skupinám a rôznym maškarám v sprievode. Záver nitrianskych fašiangov bude patriť pochovávaniu basy s ukážkami slovenských ľudových zvykov. "Sprievodnými podujatiami bude v nedeľu 7. februára program s názvom Už sa fašang kráti v kultúrnom dome v Nitre-Dražovciach. V tento deň popoludní sa deti môžu prísť zabaviť aj do centra voľného času na tradičný fašiangový detský karneval. V utorok 9. februára večer sa v kultúrnom dome v Dolných Krškanoch zasa uskutoční tanečná zábava s pochovávaním basy," doplnila Synaková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.